Ekinci Mah. İnönü Blv. No:26/B Antakya/HATAY

Antakya Balkon Dekorasyon

Her ne kadar evin en dış elemanı olarak gözükse de balkonlar her evin nefes almasını sağlayan alanlardır. Evinizin güveni ve samimiyeti ile dışarıdaki hayatın renklerini bir arada yaşamanıza olanak tanıyan balkonların dekorasyonu da bu nedenle önemlidir. İşte bu yüzden çoğunlukla apartman dairelerine ait küçük balkonları sadece depo olarak değil, birer yaşam alanı olarak da kullanabilirsin. Bu keyifli tasarlama süreci için sana verebileceğimiz önerilerimiz olacak.

Küçük Balkon Nasıl Verimli Kullanılır ?
Geleneksel yapımızda balkonlar çoğunlukla depo alanı olarak kullanılmaktadır. Ancak her ne kadar senin zevklerinden oluşsa da evinde havaya ihtiyaç hissettiğinde balkonunun kapısını açmak senin için bir kabus olmamalı. Bu nedenle balkonunu da evine gösterdiğin özenle dekore etmelisin.
Balkonunda dekorasyon sürecine başlamadan önce karar vermen gereken bir şey var: Balkonunu ne amaçla kullanacaksın?
 
 
Her odanın bir işlevi vardır. Bunu konumu, boyutu, içindeki mobilyaları, tesisatı gibi teknik detayları ve hatta ışık alma oranı gibi faktörler belirleyebilir. Ancak balkon, evin aslında dışında da olan bir alan olduğu için bu tanımlamayı tümüyle kendi isteğine göre yapman gerekli. Balkonunu ne amaçla kullanacağını belirlediğinde artık balkonunun düzeni ve verimli kullanılması için gerekli malzemeleri, mobilya ve dekorasyon parçalarını bir liste haline getirebilirsin. Bu noktada balkonunun sınırları ve imkanları elbette çok önemli olacak.
Balkonda Yapılabilecek Tadilat İşlemleri
 
Evimizin tek dışarı açılan penceresi olan balkonlarda yapacağın tadilat, daha verimli bir kullanım sağlayabilir. Bu nedenle balkonunu ne amaçla kullanacağına az çok karar verdiğinde artık balkonunda değişiklikler yapabilirsin. 
Balkonlarda yapılan en yaygın tadilat, balkonun kapalı veya açık hale getirilmesidir. Sokağının havasında daha çok yaşamak istiyorsan sadece korkuluklarını değiştirebilirsin. Eğer kendi alanını daha kendine özel tutmak istiyorsan tavana dek kapalı olan tümüyle cam veya farklı malzemeler ile kapatılmış bir balkon tercih edebilirsin.
Balkonunda kullanım durumuna göre elektrik veya su tesisatı üzerinde tadilat yaptırman gerekebilir. Aydınlatma, yıkama veya elektronik cihazları kullanma amacıyla farklı tesisatlar için planda değişiklikler yapabilirsin. Aynı şekilde balkonundaki tavan, zemin ve duvarı da temizlik, yalıtım gibi kriterlere bağlı olarak tadilata alabilirsin.
 
Keyif Veren Balkon Dekorasyon Temaları
 
Evinde uyguladığın tüm dekorasyon kararları bir uyum içindeyse balkonunda da bu kararları uygulaman evinin verdiği bütünlük hissini sağlayacaktır. Elbette evinin dekorasyon temasını değiştirdiğin gibi zamanı geldiğinde balkonunun temasını da aynı şekilde değiştirebilirsin. 
 
Yemeğini Sokak Eşliğinde Tadımla
 
Küçük balkonlar için yerleştirilebilecek küçük, pratik ve belki de portatif masalar ile sofranı balkonuna taşıyabilirsin. Aynı zamanda küçük bir alan için açılıp kapanabilen tezgah masalar da pratik bir kullanım sağlayabilir.
 
Balkonda Sohbet Bir Başka Olur
 
Evinde yeterince mobilya ve dinlenme alanı olabilir. Ancak kaç tanesi doğal ışıktan balkonun kadar yararlanabilir ki? Balkonunda yerleştirebileceğin minderler, berjerler ortaya da bir sehpa ile kahve eşliğinde arkadaşlarınla sohbet edebilirsin.
 
Ayağını Yerden Kesecek Bir Konfor
 
Balkonların büyük bir avantajı, aslında evde absürt durabilecek dekorasyon parçalarını kullanabilmendir. Çünkü işlevini tümüyle kendin belirlediğin için odalarında kullanamadığın ürünleri yerleştirebilirsin. Biz buna en keyifli örnek olarak hamağı vermeyi düşündük. Kitabını veya kulaklığını alıp ayağını yerden keserek dinleneceğin bu alanda sana huzurlu anlar diliyoruz!
 
Doğal Işık ile Çalışmak
 
Yapılması gerekilen işler bazen başlaması zor gelebilir. Ancak çalışma ortamını olduğunda huzur veren bir hale getirirsen bu sana yardımcı olacaktır. Kendin için tasarladığın balkonunda küçük bir ofis kurabilirsin. Doğal ışıktan da faydalanabileceğin bu ortam için özel mobilyalara ihtiyacın olabilir.
 
1.4.2020 14:55:07

DAHA FAZLA

SİZLERE ÇEŞİTLİ HİZMETLER SUNUYORUZ...

 • Neden Hatay Cam Balkon?

  Ekip çalışması ruhu ile, üstlenmiş olduğu projelerde kendini de geliştirmeyi görev kabul etmiştir. Bu doğrultuda faaliyetler tüm hızıyla devam etmektedir.
  DAHA FAZLA
 • Hatay Cam Balkon Sistemi

  Cam balkon sistemleri ergonomik görünümünün yanı sıra yağmur, kar, toz ve rüzgara dayanıklı, ısı ve ses yalıtım standartlarına uygun tasarlanarak üretilmektedir.
  DAHA FAZLA
 • Antakya Cam Balkon

  Tasarım alanındaki gelişmeler günümüzde birbirinden harika ürün seçeneklerinin ortaya çıkmasına imkân vermiştir.
  DAHA FAZLA
 • Neden Duvar Kağıtı ?

  Duvar kağıdı günümüz dekorasyonunun neredeyse vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Peki bu durumu tetikleyen ne?
  DAHA FAZLA
 • Ofis dekorasyon objeleri

  Dekorasyonda en önemli konuların başında ışığı doğru kullanmak ve konsept bütünlüğü sağlamak geliyor efendim. Hele bir de söz konusuysa, bu konular daha da önem kazanmakta. Zamanımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz ofisimizin dekorasyonunda cam objeler, ışığı doğru kullanmamıza ve konsept bütünlüğü sağlamamıza yardımcı oluyor.
  DAHA FAZLA
 • Antakya Salon Dekorasyonu

  Evin en çok göz önünde olan ve muhtemelen en çok kullanılan odası olan salonların evin geri kalan bölümünden daha toplu ve daha şık olması için harika fikirler sunuyoruz. Salon dekorasyon fikirleri ile salonunuz eskisinden daha şık ve gösterişli olacak size kalan sadece bu güzelliği başkalarıyla paylaşmak. Günümüzde salon oturma grupları renk renk model model harika seçenekler ile tüketicilerin zevklerine ve tercihlerine sunuluyor. Salon oda takımı almadan önce ilk koşul odanın genişliği ve büyüklüğü ile ilgili net bir fikre sahip olmaktır. Alınacak eşyanın oda için tam ölçülere sahip olması ev dekorasyonunda temel kuraldır.
  DAHA FAZLA
 • Antakya Ev Dekorasyon Fikirleri

  Herkes yaşadığı alanı güzelleştirmek ister. Günün birçok kısmını geçirdiğimiz, arkadaşlarımızı, ailemizi ve sevdiklerimizi ağırladığımız evlerimiz aslında bizim ruhumuzu yansıyor desek yalan olmaz. Ev dekorasyonu tam da b noktaya devreye giriyor ve içerisinde nefes aldığımız alanların çok daha çekici ve güzel görünmesini sağlıyor. Birbirine uyumlu mobilyalar, duvarlara asılan tablolar, desenli perdeler bir araya geliyor ve sonunda izlenmeye doyulmayacak bir şölen ortaya çıkıyor.
  DAHA FAZLA
 • Hatay Yapı Dekorasyoncu

  DAHA FAZLA
 • Otomatik Tente Nedir ?

  Otomatik tente Sistemi aynı zamanda akıllı tente sistemi ismiyle de bilinmektedir. Bu sistemde motor yardımı ile sistem otomatik olarak açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Piyasada çok farklı motor markları kullanan tente firmaları yer alıyor. Bu noktada önemli olan doğru motor markası uygulamasında bulunan şirketler ile ortak olarak çalışmaktır.
  DAHA FAZLA
 • İç Kapılar ve Özellikeri

  Bulunduğumuz tüm kapalı mekanlarda karşımıza çıkabilecek ahşap kapı modelleri, çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Sadece estetik açıdan değil, kullanım kolaylıkları açısından da tercih oranı yüksektir. Estetik açıdan hoş görünüme sahip olan bu kapılar işçiliği de kaliteli şekilde yapılır ve tamamlayıcı parçaları ile uyumu sağlanırsa çok verimli bir hale gelir.
  DAHA FAZLA
 • Hatay Ev Dekorasyonu

  Uzun süredir aynı evde yaşıyorsanız, ev tadilatı kaçınılmaz ihtiyaçtır.
  DAHA FAZLA

İLETİŞİM

FORMU DOLDURARAK BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sosyal medyadan veya formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekinci Mah. İnönü Blv. No:26/B Antakya/HATAY

BİZE YAZIN

Tıkla Ara