Ekinci Mah. İnönü Blv. No:26/B Antakya/HATAY

Lake Kapaklı Mutfak Dolabı

Bugün mutfak yenilemek isteyenler ya da yeni bir mutfak yaptırmak isteyenler için dolap, tezgah ve lavabo ünitesi gibi ana mutfak üniteleri tercihlerinde oldukça farklı malzeme ve model seçeneği bulunuyor. Elbette bu çeşitlilik dekorasyon açısından büyük bir zenginlik demek ancak zaman zaman ev sahiplerinin kafasını karıştırdığı da bir gerçek. Çoğu insan evlerine mutfak yaptırırken özellikle de mutfak dolabı ve tezgahı seçenekleri arasında kaybolabiliyor ve kendi yaşam tarzı, kullanım alışkanlıkları ve estetik zevklerine en uygun malzemenin ne olduğuna karar vermekte zorlanabiliyor. Sayfalarımızda farklı malzemelerden üretilen mutfak dolapları ile ilgili ayrıntılı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bugünkü konumuz ise lake mutfak dolapları. 
 
Modern mutfak dekorasyonlarında sıklıkla kullanılan lake mutfak dolabı yüzeyleri özellikle pürüzsüz ve parlak görünümleri ve dayanıklı ve uzun ömürlü yapıları nedeniyle tercih sebebi oluyorlar. Peki lake dolapların avantajları ve dezavantajları neler?
 
Lake nedir?
Batur Çatalçeşme Modern Mutfak MONO MİMARLIK İNŞAAT Modern
MONO MİMARLIK İNŞAATBatur Çatalçeşme
MONO MİMARLIK İNŞAAT
Lake mutfak dolaplarının yapısal özelliklerini ve avantajlarını anlayabilmek için öncelikle üretim tekniğini bilmemiz ve anlamamız gerekiyor elbette. Yalnızca mutfak dolaplarında değil aynı zamanda diğer odalarda kullanılan farklı mobilya türlerinde de uygulanan lake üretim tekniği bir tür reçine kullanılarak uygulanan cila yöntemine deniyor. Lak ya da laka olarak isimlendirilen reçineli zamk olarak da tanımlayabileceğimiz lake mobilyalarda farklı ahşap bileşenlerin üzerine oldukça koruyucu, sertleştirici ve uzun ömürlü reçine uygulaması ile lake yüzeyler elde ediliyor.
 
Lake dolapların üretimi
Ferah Dekorasyon Modern Mutfak Ferah Dekorasyon Modern
Ferah DekorasyonFerah Dekorasyon
FERAH DEKORASYON
Laka adı verilen özel reçine türü ile cilalanmış lake mutfak dolaplarının üretimi aslında hiç de kolay değil. Bu cilalama yöntemi oldukça zahmetli bir iştir ve profesyonel olmayanlar tarafından uygulanması da imkansızdır. Bu yüzden lake mutfak dolapları, masif ahşap dolaplarda olduğu gibi marangozluk yeteneği olanlar tarafından kendin yap projelerinin öznesi olamazlar. Yani lake dolap istiyorsanız profesyonel mutfak planlayıcıları ile çalışmalı ve özel üreticilerden satın almalısınız. 
 
Lake dolap satın almak isteyenler için farklı kalitelerde ürün yelpazelerinin olduğunu da söyleyelim. Lake mutfak dolaplarında kaliteyi belirleyen ana unsur üretim esnasında cilalama işleminin kaç kat yapıldığı ile alakalıdır. Laka cilalama işlemi 20 kata kadar uygulanabilir ve her tabaka dolap yüzeyinin daha sert, daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.
Mutfak Dolabı / Gömme Dolap30.3.2020 17:42:18

DAHA FAZLA

SİZLERE ÇEŞİTLİ HİZMETLER SUNUYORUZ...

 • Gömme Dolap

  Gittikçe küçülen evlerin ve odaların dekorasyon çözümleri kapsamında eskiye dönüş başlamış durumda. Eskiye dönüş konusu mobilya tasarımlarında olmasa bile temel eşya çözümleri kapsamında oldukça dikkat çekici aslında.
  DAHA FAZLA
 • Laminat Kapaklı Mutfak Dolabı

  Sunta veya mdf plakalar üzerine laminant preslenerek elde edilen kapak modelidir. Laminat oldukça sert yüzeye sahip olduğundan dolayı çizilmelere karşı çok dayanıklıdır. Yüzeyi düzdür ve yüzeyine şekil verilemez. Düz pastel renkleri ve ahsap desenli renkleri vardır. Genellikle modern tarz ankastre mutfaklarda kullanılır. Fiyat olarak akrilik kapakla aynıdır.
  DAHA FAZLA
 • Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı

  High gloss kapağa oranla daha kalın ve sert pvc nin,18 mm ham mdf plakaların üzerine preslenmesiyle elde edilir. Daha sonra mutfak dolap kapak ölçülerine göre ebatlanarak, kenar kısımları otomatik bantlama makinasında 1 mm pvc bantla kaplanmasından elde edilen kapaktır.
  DAHA FAZLA
 • Membran Kapaklı Mutfak Dolabı

  Arka yüzeyi melamin kaplı, Ön yüzeyi ham mdf üzerine 0,40 mm kalınlığındaki pvc nin vakum presle kaplanarak elde edilen kapağa membran kapak denir. Membran kapak,ön yüzeyle birlikte dört kenarda eksiz olarak kaplandığı için güzel bir görünüme sahiptir ve bundan dolayı kapak kenarlarında su alma riski yoktur. Kapak yüzeyine istenildiği gibi model verilebilir. Modern ve klasik kantri tarzı mutfaklar da kullanılır. Özellikle country tarzı mutfaklarda daha çok kullanılmaktadır. Parlak ve mat olarak düz renk ve ahşap desenli renkleri vardır. Renk seçeneği oldukça boldur. Fiyat olarak ,Ne çok ucuz nede çok pahalıdır. Orta yollu bir mutfak isteyenler için ideal bir seçimdir.
  DAHA FAZLA
 • Mdflam Kapaklı Mutfak Dolabı

  Suntalama oranla daha ince ve sıkılaştırılmış ağaç ve fındık kabuğu tozlarının preslenerek elde edilen,yüzeyi melamin kaplı,suya ve rutubete daha dayanıklı bir malzemedir.
  DAHA FAZLA
 • Suntalam Kapaklı Mutfak Dolabı

  Yonga levhadan sıkıştırılmış yüzeyi melamin kaplı malzemedir. 18 mm kalınlığındadır. Çeşitli ölçülerde plaka halinde üretilir. Dolap kapak ölçülerine göre ebatlanarak kenarlarına otomatik makinalarda pvc kaplanarak kapak haline gelir. Parlak,mat ve ahşap desenli renkleri vardır.Fiyat olarak en uygun mutfak kapak çeşidi dir.
  DAHA FAZLA

İLETİŞİM

FORMU DOLDURARAK BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sosyal medyadan veya formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekinci Mah. İnönü Blv. No:26/B Antakya/HATAY

BİZE YAZIN

Tıkla Ara