Ekinci Mah. İnönü Blv. No:26/B Antakya/HATAY

Gömme Dolap

Gittikçe küçülen evlerin ve odaların dekorasyon çözümleri kapsamında eskiye dönüş başlamış durumda. Eskiye dönüş konusu mobilya tasarımlarında olmasa bile temel eşya çözümleri kapsamında oldukça dikkat çekici aslında. Daralan ev  mimarileri bize küçük alanlarda büyük çözümler bulma zorunluluğu getirdi. Minik yatak odalarında veya minik mutfaklarda bütün eşyalarımızı muhafaza etmek için çeşitli alternatifler aramaya başladık. Herhangi bir alan içerisinde o alanın tüm fiziksel özelliklerine uyan, sorun çıkarmadan, yer kaplamadan en fazla eşyayı alan aslında günümüzün en akıllı depolama alanları geri geldi yani gömme dolap modelleri.
 
 
 
Ev yapılırken içine gömme dolap yapma modası oldukça geride kaldığı için şimdi modern evlerinde bu dolapları yapmak isteyenlerin hepsinin aklında aynı soru, gömme dolap nasıl yapılır? Bu soru iki çeşitte gelir akla,birincisi yeni ev yaptıranlar ya da evinde oldukça köklü bir dönüşüm yaptıranlar. Bu tarz ev dekorasyonu durumunda işler daha kolaydır. Ev neredeyse tamamen yıkıldığı daha doğrusu duvarların büyük bir kısmı yıkıldığı için sıkıntı yoktur. Ancak evin yıkılmadığı ya da hiç bir işlem yapılmadığı sadece bu dolabın eklenmek istediği durumlar biraz daha sıkıntılıdır. Çünkü teknik işlemler yapılmadan hazır haldeki bir eve gömme dolap eklemek o kadar kolay değildir.
 
 
 
Gömme dolap nasıl yapılır sorusunun cevabı aslında gömme dolap modellerine bakılarak bulunabilir. Bu dolaplar, ev daha yapılırken duvar içerisinde dengeli boşluk bırakılarak yapılır. Duvarın kaplayacağı alan daha küçük bir hale getirilerek bu alanın depoalama yeri olarak kullanılması sağlanır. En eski zamanlardan ve en eski insanların yaşadığı zamanlardan beri ortada olan bir kullanımdır aslında bu. Duvarlara, mağara duvarlarına yapılan geniş oyuklar sonrasında bu oyukların içindekileri görünmesin diye önüne çekilen setler, örtüler ilk gömme dolap modellerini ortaya çıkarmıştır. Orijinal hali ile gömme dolaplar, normalde dışarıdan bakıldığında duvar hizasında olması gereken bir santim bile önde durmaması gereken dolaplardır. Ama dediğimiz gibi bu tarz bir dolap yerleşimi için ev yapılırken bunun planlanması lazım. Sonradan yaptığınızda oda içerisinde uygun iki kirişin arasını kapatabilir bu şekilde bir gömme dolap yapabilirsiniz.
Mutfak Dolabı / Gömme Dolap30.3.2020 17:49:05

DAHA FAZLA

SİZLERE ÇEŞİTLİ HİZMETLER SUNUYORUZ...

 • Lake Kapaklı Mutfak Dolabı

  Bugün mutfak yenilemek isteyenler ya da yeni bir mutfak yaptırmak isteyenler için dolap, tezgah ve lavabo ünitesi gibi ana mutfak üniteleri tercihlerinde oldukça farklı malzeme ve model seçeneği bulunuyor. Elbette bu çeşitlilik dekorasyon açısından büyük bir zenginlik demek ancak zaman zaman ev sahiplerinin kafasını karıştırdığı da bir gerçek. Çoğu insan evlerine mutfak yaptırırken özellikle de mutfak dolabı ve tezgahı seçenekleri arasında kaybolabiliyor ve kendi yaşam tarzı, kullanım alışkanlıkları ve estetik zevklerine en uygun malzemenin ne olduğuna karar vermekte zorlanabiliyor.
  DAHA FAZLA
 • Laminat Kapaklı Mutfak Dolabı

  Sunta veya mdf plakalar üzerine laminant preslenerek elde edilen kapak modelidir. Laminat oldukça sert yüzeye sahip olduğundan dolayı çizilmelere karşı çok dayanıklıdır. Yüzeyi düzdür ve yüzeyine şekil verilemez. Düz pastel renkleri ve ahsap desenli renkleri vardır. Genellikle modern tarz ankastre mutfaklarda kullanılır. Fiyat olarak akrilik kapakla aynıdır.
  DAHA FAZLA
 • Akrilik Kapaklı Mutfak Dolabı

  High gloss kapağa oranla daha kalın ve sert pvc nin,18 mm ham mdf plakaların üzerine preslenmesiyle elde edilir. Daha sonra mutfak dolap kapak ölçülerine göre ebatlanarak, kenar kısımları otomatik bantlama makinasında 1 mm pvc bantla kaplanmasından elde edilen kapaktır.
  DAHA FAZLA
 • Membran Kapaklı Mutfak Dolabı

  Arka yüzeyi melamin kaplı, Ön yüzeyi ham mdf üzerine 0,40 mm kalınlığındaki pvc nin vakum presle kaplanarak elde edilen kapağa membran kapak denir. Membran kapak,ön yüzeyle birlikte dört kenarda eksiz olarak kaplandığı için güzel bir görünüme sahiptir ve bundan dolayı kapak kenarlarında su alma riski yoktur. Kapak yüzeyine istenildiği gibi model verilebilir. Modern ve klasik kantri tarzı mutfaklar da kullanılır. Özellikle country tarzı mutfaklarda daha çok kullanılmaktadır. Parlak ve mat olarak düz renk ve ahşap desenli renkleri vardır. Renk seçeneği oldukça boldur. Fiyat olarak ,Ne çok ucuz nede çok pahalıdır. Orta yollu bir mutfak isteyenler için ideal bir seçimdir.
  DAHA FAZLA
 • Mdflam Kapaklı Mutfak Dolabı

  Suntalama oranla daha ince ve sıkılaştırılmış ağaç ve fındık kabuğu tozlarının preslenerek elde edilen,yüzeyi melamin kaplı,suya ve rutubete daha dayanıklı bir malzemedir.
  DAHA FAZLA
 • Suntalam Kapaklı Mutfak Dolabı

  Yonga levhadan sıkıştırılmış yüzeyi melamin kaplı malzemedir. 18 mm kalınlığındadır. Çeşitli ölçülerde plaka halinde üretilir. Dolap kapak ölçülerine göre ebatlanarak kenarlarına otomatik makinalarda pvc kaplanarak kapak haline gelir. Parlak,mat ve ahşap desenli renkleri vardır.Fiyat olarak en uygun mutfak kapak çeşidi dir.
  DAHA FAZLA

İLETİŞİM

FORMU DOLDURARAK BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sosyal medyadan veya formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekinci Mah. İnönü Blv. No:26/B Antakya/HATAY

BİZE YAZIN

Tıkla Ara