Ekinci Mah. İnönü Blv. No:26/B Antakya/HATAY

Teknesiz Duşakabin

Henüz içinde yaşanılan yapılarda su dağıtıcı bir tesisat sisteminin bulunmadığı eski zamanlarda insanlar kişisel temizliklerini bağımsız küvetlerin içine taşıma su doldurarak yaparlarmış. Bu küvetler banyo gibi ayrı bir odada değil, oturma odası, yatak odası ve hatta mutfak gibi yaşam alanlarında yer alabiliyormuş ama banyoların ayrı birer odaya dönüştüğü dönemlerde de küvetler baş rolde yer alıyordu. Duş üniteleri ise çok daha sonra, modern zamanlarda, modern su tesisatları ile çok daha pratik bir temizlik ve banyo deneyimine kavuştuğumuz zamanlarda ortaya çıkan bir tasarım. Duş kabinleri de elbette dekorasyon sahnesine duş kavramı ile birlikte giriş yapmış ama genel olarak duşakabin tasarımlarının popüler olarak çoğu eve yerleşmesi oldukça zaman almış diyebiliriz. Bugün ise duş kabinleri oldukça temel bir banyo uygulaması ve küvetler artık lüks ve ekstra bir banyo aksamı olarak görülüyor çünkü pratikliğin ve hızın yaşamımıza hakim olduğu dönemlerdeyiz.
 
Duş kabinleri banyo dekorasyonlarının temel unsuru oldukları için bugün çok çeşitli model ve malzeme ile üretilmiş oldukça geniş bir duş kabin yelpazesinden söz edebiliyoruz. Her tür mimariye, farklı boyutlara, farklı estetik özelliklere uyum sağlayabilen duş kabinlerinin pek çok farklı rengi, çeşidi ve modeli bulunuyor. Köşe duşakabinler, sürgülü kabin kapıları, cam duşakabinler, plastik duşakabinler, akrilik duş tekneleri, metal aksamlar, küveti de içeren duş kabin modelleri vs… Her biri farklı bir banyo dekorasyonu ortaya koymak için farklı seçenekler sunuyor bizlere.
 
Duş kabini denilince de nedense genelde her zaman duş teknesini de içeren donanımlı duşakabin modelleri akla geliyor. Duş teknelerinin sınırları belirleyen ve duşakabin kapılarının kolayca ve pratik bir şekilde oturmasını sağlayan pratik özellikleri onları uzun yıllar boyunca vazgeçilmez kıldı. Ancak son yıllarda başka türlü tasarımların daha çok ön plana çıktığına tanık oluyoruz: Teknesiz duş kabinleri… Banyodaki akıcı dekorasyonu bozmadan ve yenilikçi kapı ve kabn tasarımları ile duş teknesine ihtiyaç duymayacağınız tasarımlar bugünün banyolarında öne çıkan dekorasyon trendlerinin başında geliyor. Peki teknesiz duş kabinlerinin duş teknesini de kapsayan kabin tasarımlarına göre avantajları neler ve neden bugünlerde özellikle profesyonel banyo tasarımcıları tarafından daha çok tercih ediliyorlar? İ
Duşakabinler / Sineklik30.3.2020 16:10:26

DAHA FAZLA

SİZLERE ÇEŞİTLİ HİZMETLER SUNUYORUZ...

 • Akordiyon Sineklik

  Akordiyon sineklik, plise sineklik ile aynıdır. Halk arasında akordiyon sineklik olarak da geçmektedir. Akordiyon sineklik günümüzde kullanımı en basit sineklik modellerinden biridir. hem yatay hemde dikey olarak açılıp kapanan model vardır. En çok yatay tercih edilir. Katlanır yapısı ile kapattığınız zaman kapı ve pencerelerde fazladan yer kaplamaz.
  DAHA FAZLA
 • Sürgülü (Sürme) Sineklik

  Sürgülü sineklik diğer adıyla sürme sineklik, pencere ve kapılara dış tarafdan takılan sineklik türüdür. Sürgülü sineklik raylar üzerinde hareket sağlayarak açılıp kapanmaktadır.
  DAHA FAZLA
 • Stor Sineklik

  Pencere Stor Sineklik Pencerenizde bulunan sinekliği açıp yan camların rahatça temizlenebilmesi kolaylığı sağlar.
  DAHA FAZLA
 • Pileli (Plise) Sineklik

  Duble Plise Sineklik – Stor Kapı sineklikleri gibi tülü toplayan sert yay mekanizması bulunmaması ve istenildiği zaman istenildiği yerde bırakılması sayesinde rahat kullanım imkanı sağlar, Stor Sinekliğin sorunsuz alternatifidir, Duble Plise Sineklikkapıyı açıp kapamada kullanılan boy profilini istediğiniz yükseklikten tutarak kullanabilirsiniz. Alt ve üste eşit basan sağlam tekerlek sistemi ile çocukların bile rahatça kullanabileceği bir sistemdir.
  DAHA FAZLA
 • Menteşeli Sineklik

  Menteşeli sineklik ekonomik bir sineklik modeli olup temizliği kolay kullanımı rahattır. Menteşeli sineklikkasalı ve kasasız modelleri mevcuttur. Menteşeli sineklikProfil ölçüleri 17 x 25 ve 17 x 42 olarak tasarlanmıştır. Her pencereye ve kapıya uyan sinekliktir.Menteşeli sineklikÖzellikle giriş ve çıkışı fazla olan yerlerde tercih edilmesi kullanım açısından doğru bir karar olur. Menteşeli sineklikaksesuarda değişiklik sayesinde tak-çıkar modeli haline dönüşebilir.Menteşeli sineklik , kullanım yerine bağlı olarak pencere ve kapılarınızda çözüm üretir. Menteşeli sineklik Kullanılacağı zaman yerine takıp istediğinizde çıkarıp muhafaza edebilirsiniz. Menteşeli sinekliktek kanat ve kapıların yanı sıra çift kanat ve kapılarınızda da kullanabilirsiniz. Menteşeli sineklik modellerde kanatlar için 17×25 profil, kapılar için 17×52 kalınlığında profillerden üretilir.
  DAHA FAZLA
 • Desenli Duşakabin

  Suyolu desenli duşakabinler ise harika bir görsellik sunuyorlar. Temizlik ve görsellik açısından tercih edilen ve hanımlara büyük kolaylık sağlayan duşakabinleri görmenizi tavsiye ediyoruz
  DAHA FAZLA
 • Kare Cam Duşakabin

  Duşakabin Seçiminde mağazalarda dolaşıp ürünleri gözümüzle görüp dokunup açıp kapatıp görünüşüne bakarız ve bu bilgileri çoğunlukla yeterli bulmayıp dayanıklılığı, iç donanımı, teferruatı hakkında satıcıdan bilgi isteriz.
  DAHA FAZLA
 • Oval Cam Duşakabin

  Dikdörtgen ve kare duşakabin modellerine alternatif olarak getirilen oval kabinler özellikle az yer kaplaması açısından tercih sebebi olarak görülmektedir.
  DAHA FAZLA
 • Tekneli Duşakabin

  Kullanıcıların çoğunlukla yalnız olduğu banyo gibi yaşam alanlarında, konfor ihtiyaçları daha da önem kazanıyor. Kullanıcıların ihtiyaç ve beklentilerinin yaşam stilleri doğrultusunda değiştiğinin bilincinde olan, duş teknesi tasarımlarında konfor, güven ve hijyeni göz ardı etmiyor. Oturma basamağı gibi detayların kullanıldığı tasarımlar, çocukların yanı sıra ileri yaşta ya da rahatsızlığı olan kullanıcıların da keyifle değerlendirebileceği alternatifler arasında yer alıyor. Antrasit, beyaz ve mat gri gibi renk alternatiflerine sahip olan duş teknesi modelleri, sahip oldukları kaydırmaz yüzey sayesinde kullanım güvenliğini en üst seviyeye taşıyor.
  DAHA FAZLA
 • Mika Duşakabin

  Bir banyonun tüm görünüşünü değiştirecek kadar şık duşakabin modelleri bulunmaktadır.
  DAHA FAZLA
 • Normal Cam Duşakabin

  Cam panel sistem duşakabinler , genellikle tek cam panel olarak tasarlanır,
  DAHA FAZLA
 • Buzlu Cam Duşa Kabin

  Satine cam içeriyi göstermeyen buğulu bir görünüme kavuşturulmuş cam türü. Fabrikadan orjinal halde gelen Satine cam her iki tarafı da pürüzssüzdür. Satine camların kalınlık cinsleriyle ilgili bilgi alınız.
  DAHA FAZLA

İLETİŞİM

FORMU DOLDURARAK BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sosyal medyadan veya formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ekinci Mah. İnönü Blv. No:26/B Antakya/HATAY

BİZE YAZIN

Tıkla Ara